کالاف دیوتی موبایل - پابجی نیو استیت

کالاف دیوتی موبایل بهتر است یا پابجی نیو استیت؟

این نبردی قدیمی میان طرفداران دو بازی است! کالاف دیوتی موبایل یا پابجی نیو استیت کدام یک برنده خواهند شد؟ شاید به یاد داشته باشید تا چندین ماه پس از انتشار بازی پابجی موبایل جوان یا نوجوانی را پیدا نمیکردید که آن را تجربه نکرده باشد و یا به دنبال خرید یوسی پابجی موبایل نباشد! سبک بتل رویال که تا آن زمان تحت انحصار پلتفرم PC و کنسول بود به ناگهان وارد جهان گوشی های موبایل شد و پابجی در آن خدایی میکرد. اما این اتفاق چندان طول نکشید و چند ماه بعد کمپانی اکتیویژن با انتشار اولین نسخه از سری محبوب بازیهای کالاف دیوتی ، تکانی شدید به دنیای بتل رویال در پلتفرم موبایل داد!

 

استقبال از کالاف دیوتی موبایل به حدی بود که به نقل از ویکی پدیا فقط 24 ساعت پس از انتشارش به 20 میلیون بار دانلود رسید و بیش از 2 میلیون دلار درآمد حاصل از خرید سی پی کالاف دیوتی موبایل توسط بازیکنان خود به‌دست‌آورد اما ظاهرا این رقابت نفس‌گیر هنوز تمام نشد و کمپانی کرافتون با انتشار پابجی نیو استیت (PUBG New State) دوباره به میدان نبرد بازگشته تا با ساختار بازسازی شده‌ پابجی موبایل حسابی طوفان به پا کند! پابجی نیو استیت تنها یک روز پس از انتشار توانست بیش از 10 میلیون دانلود در پلی استور داشته باشد و محبوبیت زیادی را کسب کند. اما این ضامن پیروزی آن نیست و در طرف دیگر میدان رقیب قدیمی او روز به روز در حال بهینه شدن است. پس چه چیزی می‌تواند یکی از این دو بازی را برنده نبرد بهترینها کند؟

 

تفاوت های کالاف دیوتی موبایل و پابجی نیو استیت!

حالا که میخواهیم این دو بازی را مقایسه کنیم بهتر است ابتدا به تفاوت ها بپردازیم پس با ما همراه باشید. یکی از مشهود ترین تفاوت‌ های میان این دو بازی گرافیک آن است که در همان چند دقیقه اول تجربه بازی میتوان متوجه شد! در مقایسه با کالاف دیوتی موبایل ، پابجی نیو استیت از رنگ‌ های اشباع‌ تر و واقعی‌ تربرخوردار است البته در کالاف دیوتی موبایل رنگ‌ها کمی روشن‌تر هستند اما به اندازه پابجی نیو استیت هیچ شور و نشاطی را ارائه نمی‌دهند. با توجه به اینکه که پابجی نیو استیت یک بازی جدیدتر است بافت‌های آن به مراتب بهتر از کالاف دیوتی موبایل کار شده است. تفاوت اصلی دیگری که بین این دو عنوان احساس میشود مودهای بازی است ؛ در کالاف دیوتی موبایل حالت بازی چند نفره (مولتی پلیر) وجود دارد که بسیار نیز در میان بازیکنان محبوب شده است در حالی که پابجی نیو استیت صرفاً یک بازی بتل رویال است. البته این نکته نباید فراموش شود که از دید فنی ، مکانیک حرکت و تیراندازی در پابجی نیو استیت بسیار بهتر از  کالاف دیوتی موبایل عمل میکند

پابجی نیو استیت - کالاف دیوتی موبایل

از گرافیک و تصویر که بگذریم طراحی صدا نیز در بازی مهم است چراکه کمک زیادی به ارائه همه جانبه تجربه بازی به بازیکنان می‌کند! از حق نگذریم صداها در نیو استیت دست کمی از واقعیت ندارد ولی با این حال کالاف موبایل قطعا از این نظر بهتر عمل کرده است. البته این را هم باید در نظر گرفت که نیو استیت هنوز نسبتا تازه کار است و سازندگان مطمئناً در آینده جزئیات بیشتری را به بخش صداگذاری اضافه خواهند کرد تا بازیکنان را راضی نگه دارند. داستان نسخه جدید پابجی در سال 2051 جریان دارد و شامل گجت‌های آینده‌نگرانه مانند هواپیماهای بدون سرنشین است که به بازیکنان اجازه می‌دهد به راحتی بر منطقه اشراف داشته باشند. تفاوت دیگر بین این دو بازی نقشه هایشان است که کالاف موبایل دارای مجموعه گسترده‌ای از نقشه‌ها در مقایسه با نیو استیت میباشد

 

تفاوت در سلاح‌ و مهارت‌های شخصیتی

اگر بخواهیم این دو بازی را از نظر دیگری مقایسه کنیم باید گفت در یک طرف کالاف موبایل را داریم که شامل تعداد زیادی ویژگی‌های جنگی خلاقانه مانند پوشش نامرئی، قلاب‌های دست و پاگیر، سپرهای مدرن، دارت‌های حسگر دشمن و موارد دیگر می‌شود و در طرفی دیگر سلاح‌های موجود در نیو استیت که دارای یک نمایشگر جدید گلوله سنج بوده و تعداد گلوله‌های باقی‌مانده را به شکلی قابل مشاهده‌تر و واضح نشان می‌دهد. البته، پابجی موبایل قدیمی این ویژگی‌ را نداشت و فقط یک تجربه نسبتاً خام بتل رویال را در اختیار بازیکنان قرار میداد اما خوشبختانه در نیو استیت وضعیت فرق کرده و به خوبی هم عمل می‌کند.

بهرحال همانطور که شاید شما نیز در گذشته تجربه کرده باشید پابجی موبایل اپتیک‌های ضعیف و آزاردهنده روی سلاح‌ها ارائه می‌کرد که صدای مظلوم‌ترین گیمرها را هم در می‌آورد. اما در نیو استیت شاهد اپتیک‌های جدید و اصلاح‌ شده‌ای هستیم که می‌توان گفت به بهترین شکل ممکن عمل می‌کنند. با این حال جالب است بدانید که کال آف دیوتی موبایل نیز قبلاً اپتیک پیچیده‌ای روی سلاح‌های خود ارائه می‌کرد طوری که سلاح‌های حماسی و افسانه‌ای در برخی موارد دارای منظره‌ای آهنی و متفاوتی بودند؛ اما الان وضعیت به مراد کالاف دیوتی موبایل است و اپتیک‌هایش عملکرد عالی دارند. بنابراین در این مورد کالاف موبایل در حال حاضر یک قدم جلوتر است. لازم به ذکر است در پابجی نیو استیت یک امکان جدیدی افزوده شده که بازیکنان می‌توانند سلاح‌ها و سایر اقلام را در صندوق عقب ماشین خود نگه دارند که جالب به نظر می‌رسد.

کالاف دیوتی موبایل - پابجی نیو استیت

وسایل نقلیه بنزینی و الکتریکی

کپانی سازنده پابجی نیو استیت در زمان معرفی گفته بود که این بازی شامل عناصر نوآورانه‌ای است که واقعا می‌تواند در کیفیت تجربه شما تاثیرگذار باشد و حالا پس از انتشار میبینیم بله واقعا هم همینطور است. نیو استیت وسایل نقلیه منحصر به فردی را معرفی می‌کند که فعلا فقط در دسترس بازیکنان پابجی خواهد بود تا زمانی که کال ‌آف دیوتی از خواب غفلت بیدار شود و فکری در این زمینه بکند. اکنون قصد داریم تا مروری بر این وسایل نقلیه داشته باشیم :

خودروی بنزینی VRION که می‌تواند کمک شایانی را در جابجایی سریع به شما کند و موتور سیکلت Vulture که قدرت مانور و چابکی زیادی را به شما میببخشد

پابجی نیو استیت - پابجی موبایل

با این حال اگر دیگر انگیزه ای برای استفاده از وسایت نقلیه بنزینی خسته کننده‌ای که تقریباً در نسخه قبلی نیز وجود داشتند را ندارید پس بهتر است به سراغ نوع الکتریکی آن برویم : خودرو الکتریکی Nova شبیه به اتومبیل‌های سوپر اسپورتی که امروزه در مستندها یا دنیای وب دیده‌ایم است. پس با آن به سمت دشمنانتان بتازید و قدرت واقعیتان را نشان دهید.

پابجی نیو استیت

 

کارکتر و شخصیت بازی

شخصیت‌های بازی PUBG New State کاملاً شبیه به پابجی موبایل هستند و هیچ تغییر محسوسی در آنها مشاهده نمیشود در حالی که در COD Mobile شخصیت‌هایی مانند انسان، انسان‌نما و ربات وجود دارند که هر سیزن نیز به آنها افزوده میشود! البته انتظار می‌رود که در نیو استیت نیز چنین شخصیت‌هایی آورده شود، اما فعلا نمی‌توانیم از چنین چیزی مطمئن باشیم. درباره کلاس رزمی تهاجمی باید این نکته را هم یادآور شوم که به طور ایده‌آل این کلاس در نبردهای نزدیک به کار می‌رود، پس مبادا با آن اهداف غیر مرتبطی را انجام دهید که با سر به زمین سخت خواهید خورد، این درباره دیگر کلاس‌ها هم صدق می‌کند. پیام‌های رادیویی جدید مطمئناً به تعامل در بازی کمک می‌کنند و این باعث می‌شود که با اعضای تیم باکیفیت‌تر هماهنگ باشید.

پابجی نیو استیت

 

جمع‌بندی نهایی

در این مطلب سعی کردیم تا به برخی تفاوت‌های این دو بازی محبوب بپردازیم و امیدواریم که نکات مهم‌ و تاثیرگزار را از قلم ننداخته باشیم. در پایان باید گفت اگرچه هریک از بازیها مزایا و معایب مربوط به خود را دارند اما بنظر میرسد کالاف دیوتی موبایل فعلا برتری بیشتری نسبت به پابجی نیو استیت پیدا کرده و توانسته به خوبی نیازهای بازیکنان را بفهمد و آنها را مرتفع سازد البته قضاوت نهایی را همچنان به شما دوستان و مخاطبان گرامی می‌سپاریم و خوشحال میشویم اگر نظر، نکته یا موردی را می‌شناسید که در این مقاله از قلم افتاده باشد در قسمت نظرات آن را برای ما بنویسید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست عناوین

جدیدترین های مطالب

پشتیبانی