شگفتی های وارزون 2 : حالت DMZ چیست؟

همانطور که میدانید شرکت اکتیوژن اخیرا در ادامه مجموعه موفق کالاف دیوتی اقدام به انشار نسخه ای جدید با نام وارزون 2 (Warzone 2) نموده که توانسته حتی طرفداران بیشتری نسبت به وارزون 1 جذب کند! نکته جالب اینجاست که اکتیویژن اعلام کرده وارزون 1 را از دور خارج نخواهد کرد و بزودی کابران میتوانند آن را در قالب نسخه دیگری از کالاف دیوتی ادامه دهند. با این حال نوآوری‌های موجود در وارزون 2 باعث خواهد شد تا بازیکنان بیشتر بیش از پیش به فکر خرید cp وارزون باشند و یکی از دلایل آن نیز حالت DMZ است

 

بر خلاف مود بتل رویال که با دیگر بازیکنان نبرد خواهید داشت در حالت DMZ دشمن شما هوش مصنوعی است که باید برای پیدا کردن مقر آنها تلاش کرده و نابودشان کنید. البته در این حالت دیگر بازیکنان نیز با شما در بدست آوردن مقرها مبارزه و رقابت خواهند کرد ولی نکته جالب اینجاست که ابر موجود در حالت DMZ دائم در حال بزرگ شدن است! حالت DMZ برای افرادی که به دنبال امتحان کارهای جدید هستند، پاداش خوبی دارد. از سلاح‌های مختلف گرفته تا آیتم‌های ظاهری که شما را با بازیکنان دیگر متفاوت کند. حال در این مطلب قصد داریم تا توضیح کوتاهی در مورد حالت DMZ بدهیم تا با آن بیشتر آشنا شوید.

وارزون 2 - حالت dmz وارزون 2

 

چگونگی کارکرد حالت DMZ وارزون 2

اگر بخواهیم خیلی ساده برای شما توضیح دهیم میتوان گفت DMZ در اصل یک حالت شوتر استخراجی است. بدین صورت که شما وارد یک فضای بزرگ با هوش مصنوعی شده و باید مقرهای مختلف را فتح کنید. در این مقرها منابع مختلف وجود داشتهکه و بازیکنان باید آن‌ها را پیدا کنند. کوله پشتی شما محدود است. به همین دلیل باید در انتخاب‌های خود دقت به خرج دهید. مخصوصاً اینکه برای بدست آوردن این پاداش‌ها باید مأموریت را به اتمام برسانید. پس موارد حیاتی نیز باید در کوله شما وجود داشته باشد.

مهمترین نکته در حالت DMZ وارزون 2 این است که برخلاف حالت بتل رویال شما در اینجا تنها 1 جان دارید. به همین دلیل حرکات شما ریسک بالایی خواهند داشت. همینطور اینکه اگر شما بدون استخراج بمیرید هرچه بدست آورده بودید را از دست خواهید داد. پس باید در انتخاب و سبک بازی خود دقت به خرج دهید. گولاگ (Gulag) که یکی از شاخصه‌های وارزون 1 بود در حالت DMZ وجود ندارد.

وارزون 2 - توضیح کامل حالت DMZ وارزون 2

اگرچه با نبود گولاگ شما میبایست بسیار هوشمندانه رفتار کنید تا جان خود را از دست ندهید اما شرکت اکتیویژن تلاش کرده تا با اضافه کردن مواردی خاص تجربه کاربر در DMZ را آسانتر کند. اول اینکه شما یک بخش برای سلاح خود خواهید داشت. این بخش جایی را در کوله پشتی شما اشغال نکرده و به همین دلیل مزاحم شما نیست. از طرفی اگر سلاح خود را از دست دهید، می‌توانید پس از مدتی آن را دوباره بدست بیاورید. با تجربه بیشتر بازی شما می‌توانید این مدت زمان را کوتاه‌تر هم بکنید. از طرفی اگر در ابتدا سلاح نداشته باشید، بازی به شما به صورت رندوم یک سلاح پایه را خواهد داد.

سلاح و تجهیزات شما در DMZ وارزون 2 اهمیت بسیار زیادی دارد. چراکه ابر رادیواکتیو به طور دائم در حال بزرگ شدن است و فرصت محدود شما فقط 25 دقیقه خواهد بود بنابراین بعد از این مدت ابر سمی کل نقشه را فرا می‌گیرد. حال شما باید تلاش کنید با کمک تیمتان در این شرایط دوام بیاورید. در کنار شما افراد دیگر هم هستند که به دنبال جمع آوری پاداش هستند پس فراموش نکنید قانون کلی در اینجا این است که هرچه بیشتر دوام بیاورید، پاداش شما نیز بیشتر است. البته مشکل اینجاست که هرچه بیشتر بمانید زنده ماندن دشوارتر و احتمال استخراج هم کمتر می‌شود.

وارزون 2 - مود dmz وارزون 2 چیست

 

چه کارهایی در DMZ انجام دهیم؟

برخلاف تصور بسیاری از کابران محدودیتی در DMZ وارزون 2 وجود ندارد و شما در آن محدود نیستید. اعمال زیادی وجود دارند که می‌توانید انجام داده و اگر عناوین این سبک را بازی نکرده باشید، قطعاً از آن لذت خواهید برد. از کارهایی که می‌توانید انجام دهید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

قراردادها (Contracts) : درست مثل وارزون 1 این مأموریت‌های کوچک یکی از بهترین راه‌ها برای کسب درآمد هستند. قراردادهای مختلفی هم در این بازی وجود دارد. برای مثال از تحویل یک بار گرفته تا کشتن یک فرد خاص با سختی‌های مختلف در این بازی وجود دارد. برای اتمام هر کدام شما باید استراتژی متفاوتی داشته و تلاش کنید به بهترین نحو آن‌ها را تمام کنید.

پایگاه ها (Strongholds) : این مقر‌ها با علامت قلعه در نقشه مشخص شده‌اند که در آنها دشمنان خطرناکی نیز حضور دارند ولی شما می‌توانید با نابودی آنها پاداش خوبی بدست بیاورید. البته فراموش نکنید که برای ورود به این قرارگاه‌ها شما باید کلید داشته باشید و این کلیدها به صورت رندوم از دشمنانی که می‌کشید بدست خواهید آورد.

فعالیت‌های دنیای بازی (World Activities) : این مأموریت‌ها بیشتر به فرقه (Faction) شما بستگی دارند. شما قبل از وارد شدن به DMZ می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. پاداش این موارد بیشتر حالت تزئینی و ظاهری داشته و شما را از بازیکنان دیگر متمایز می‌کند. در زمین بازی نیز مقدار زیادی صندوق وجود دارد که با بازکردن آن‌ها به مقدار زیادی ارز داخل بازی دسترسی پیدا خواهید کرد.

به طور کلی دست شما DMZ وارزون 2 کاملاً باز است چراکه می‌توانید در دنیای آن به گشت و گذار پرداخته یا اینکه یک مأموریت‌ را انجام دهید. با این حال اولویت بندی بسیار مهم است. اگر  تصمیم دارید که یک مأموریت را انجام دهید قبل از پخش شدن ابر رادیواکتیو آن را به اتمام برسانید. همینطور اینکه قبل از وارد شدن به DMZ حتماً به ابزار و سلاح‌های خود توجه کنید.

 

آیا می‌توان DMZ را به تنهایی بازی کرد؟

اگر دوست دارید همانند بخش بتل رویال خود به تنهایی یکه تاز میدان نبرد باشید و از مزاحمت افراد دیگر در اتمام یک مأموریت دل خوشی ندارید میتوانید DMZ وارزون 2 را به تنهایی تجربه کنید فقط کافی است قبل از شروع بتل تیک گزینه Squad Fill را غیر فعال کنید. پس از آن وارد بازی شده و از آن لذت ببرید. البته یکی از دلایلی که بازیکنان معمولا دو یا چهار نفره در DMZ شرکت میکنند این است که درصروتیکه زحمی شدند فردی برای ریوایو کردن آنها وجود داشته باشد بنابراین مشکل اصلی تنها بازی کردن این مود اینجاست که کسی برای نجات شما نخواهد آمد پس پیشنهاد میکنیم اگر قصد تجربه این بازی را به تنهایی دارید، حتماً یک کیت زنده کننده (Revive Kit) همراه خود داشته باشید. این کیت‌ها در قرارگاه‌ها و مکان‌های مختلف بازی نیز وجود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست عناوین

جدیدترین های مطالب

پشتیبانی